Nejlepší horská střediska jižní Indie

Chystáte se do jižní Indie? Pak určitě nesmíte vynechat návštěvu některého horského střediska. Je to úplně jiný svět, jiná Indie. Zvlášť v horkých měsících je výlet do hor příjemným osvěžením. Spousta zeleně, čajové plantáže, eukaliptové háje, překrásná jezera, výletní vlaky.

Výběr 10ti nejlepších středisek najdete na adrese http://travel-blog.waytoindia.com/top-10-hill-stations-to-visit-in-south-india/.

Já mohu doporučit určitě Munnar, pouze 4 hodiny autobusem z Ernakulamu / Cochinu, který se dá, v případě časového presu zvládnout na otočku autem. Ale zůstat přes noc, projít se volně po čajových plantážích, ochutnat místní speciality a zastavit se v muzeu zpracování čaje je mnohem lepší.
Při návštěvě Munnaru nezapomeňte vyrazit dál do kopce až k přehradě Mattupatti Dam, případně až k eukaliptovým hájům.
Volte hotel v centru, kde je hodně živo, hlavně ráno kdy se 3 místní svatostánky (křesťané, muslimové a hinduisti) snaží přehlušit jeden druhého, to opravdu stojí za to.

Naopak Kodaikanal, pokud není dobré počasí, stojí za … jednodenní výlet s místní cestovkou z Maduraie. Navíc je hodně oblíbený mezi místními, tedy velmi rušné místo.