Vychytávka – vlakem z Agry do Varanasi

Poměrně vyhledávané vlakové spojení, nejen u cestovatelů, je z návštěvy Taj Mahalu, tedy města Agra do posvátného Varanasi, případně naopak.

Bohužel přímých spojů mezi těmito městy moc není a jsou velmi rychle vyprodané a to i několik týdnů předem. V sezóně (zima) je těžké rezervovat místa, a to i do třídy Sleeper, jen pár dní po spuštění prodeje (4 měsíce před cestou).

Nejvíce spojů (4) jsou pouze v sobotu a v neděli, v průběhu týdne pak pouze 2.

Alternativou k těmto spojům je chytit vlak na hlavní trati, který nezajíždí až do Agry, ale projíždí stanicí Tundla Junction. K dispozici je další 4 – 6 spojů, které nejsou tak vyprodány. Místní tuto stanici využívají poměrně často,  zkušenost z prosince 2014 je cena cca 700 INR taxíkem z centra Agry. Rikšou bude cesta asi levnější.

Ještě více spojení je ale využít jinou cílovou stanici, která je kousek od Varanasi a to konkrétně Mughal Sarai Junction. Toto nádraží je jedno z nerušnějších v Indii s největším přeřadištěm v Asii, kde se denně přeřadí 1500 vagónů!

Spojení mezi Tundla Junction a Mughal Sarai Junction je až 16 a to včetně denních i nočních spojů. Z Mughal Sarai se lze jednoduše dostat do Varanasi lokálním busem, rikšou nebo taxíkem. V prosinci  2014 byla cena cca 1000 INR za rikšu, ale si půjde uhádat levněji.

Pozor ale na spoj Anvt Koaa Express, který by měl vyjíždět z Tundly v 22:10  s příjezem do Mughal Sarai ve 12:00 druhý den, bývá velmi oblíben, ale také velmi často zpožděn (10 hodin je běžné).

Díky za info od cestovatelky Kristíny V.